Aday Öğrenci

2022 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu İçin Tıklayınız.

Meslek Yüksekokulumuzda bulunan yükseköğretim programlarının koşul ve açıklamaları:

Eğitim-Öğretim Modeli : Örgün Öğretim

Bağlı Bulunduğu Birim : Çerkeş Meslek Yüksekokulu

Eğitim-Öğretimin Gerçekleşeceği Adres :  Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Adresi: Hükümet Caddesi No: 60 18600 Çerkeş/ÇANKIRI

Malzeme Ve Malzeme İşleme Teknolojileri Bölümü Adresi: Cumhuriyet Mahallesi Şht. Plt. Üsteğmen Erdem Öztürk Sokak No.:12 Kat: 5 Merkez/ÇANKIRI

Yurt İmkanları : İl merkezinde 3 adet KYK yurdu bulunmaktadır. Bunlar; KYK Çankırı Emir Karatekin Erkek Öğrenci Yurdu, KYK Çankırı Hacı Murat Veli Yurdu ve KYK Sabiha Anne (B-C Blok) Kız Öğrenci Yurdu. KYK yurtları haricinde özel yurt imkanları da mevcuttur.

Burs : Meslek Yüksekokulumuz Endüstriyel Cam ve Seramik Programına kesin kayıt yaptıran öğrencilere dört yarıyıl boyunca 400 TL burs verilecektir.

Sunulan İmkanlar : Bölüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yeterli sınıf ve atölye imkanları mevcuttur. Atölyelerde öğrencilerin eğitimlerini sürdürebilecekleri gerekli tüm malzemeler bulunmaktadır.

Dikey Geçiş İmkanı : Endüstriyel Cam ve Seramik Programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, DGS `den yeterli puan alarak Mühendislik Fakültelerinin Malzeme Bilimi Mühendisliği vb. bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakültelerinin Seramik, Cam vb. bölümlerine geçiş yapabilme şansına sahiptirler.

İş Potansiyeli : Mezun olan öğrenciler seramik sektöründe iş imkanına sahiptirler. Çankırı ili Kurşunlu ilçesinde bulunan, Granito Girarto Seramik Fabrikası `nda da staj ve iş imkanı bulunabilmektedir.