Kampüste Yaşam

Barınma Hizmetleri

KREDİ YURTLAR KURUMU ÇANKIRI’DAKİ YURTLARININ BİLGİLERİ
 ADI KREDİ YURTLAR KURUMU ÇANKIRI YURTLARI ( 3 ) 
 TÜRÜ/KAPASİTE KREDİ YURTLAR KURUMU YURTLARI 
 ADRESİ

ULUYAZI KAMPÜSÜ YURDU ( KIZ VE ERKEK )
ULUYAZI KAMPÜSÜ SAPAĞI ( KIZ )
MERKEZ ÇARŞAMBA PAZARI (ERKEK)

 TEL/FAKS  0.376 218 14 28 / 0.376 218 13 97
 AÇIKLAMALAR Çankırı’da Kredi Yurtlar kurumuna bağlı 3 yurt bulunaktadır. Yurtlardan bir tanesi Uluyazı kampüsünde, bir tanesi Uluyazı kampüsü sapağında , diğeri ise Merkezde Çarşamba pazarı yakınındadır. Toplam öğrenci kapasitesi 3000 (üçbin) dir.. Yurtlar ile  kampüsler arasında sürekli belediye otobüslerinin servisi vardır. 

 

ÖZEL YURTLAR 
Kredi Yurtlar Kurumu ve Üniversite yurdu dışında muhtelif özel yurtlar bulunmaktadır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında özel yurt ücretleri (yemek hariç veya dahil) konumları, büyüklükleri vb özelliklere bağlı olarak, aylık 400 - 1000 TL arasında değişmektedir.

EV KİRALAMA
Çankırı ilinde öğrenciler için ev kiraları kiralanacak evin özelliğine göre (konum, kullanım alanı, ısıtma sistemi) değişmektedir. Evde oturacak öğrenci sayısı kirayı etkilemektedir. Ev kiraları yaklaşık 500-1200 TL arasında, aylık yakıt, elektrik ve su gideri ise 300-500 milyon TL arasında değişmektedir.

2016-2018 YILI YURT YAPIM ÇALIŞMALARI
2016-2018 döneminde Kredi Yurtlar Kurumu tarafından 800 kişilik bir yurdun yapılması planlanmaktadır. Bu konudaki çalışmalar devam etmektedir.

Danışmanlık ve Rehberlik

Çerkeş Meslek Yüksekokuluna kayıt olan her öğrenciye kayıttan itibaren danışman öğretim elemanı tayin edilir. Danışmanlık hizmeti mezuniyete kadar devam eder.

Öğrencilere  hem akademik hem de sosyal , sportif ve psikolojik  konularda  danışmanlık yapılmaktadır.

Yemekhane ve Kantin

Yemekhane ve kantinde öğrencilerimize yemek ve içecek hizmetleri müstecir tarafından  verilecektir.

Sosyal Faaliyetler

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının koordinesinde tüm öğrencilerimiz için Sosyal, Kültürel ve sportif Faaliyetler düzenlenmektedirÖğrencilerimiz Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığının kulüplerine üye olabilirler veya kendileri kulüp kurabilirler.

http://sks.karatekin.edu.tr/