• Çerkeş Meslek Yüksekokulu Hazırlıkları İçin Çerkeş Ziyareti

  Çankırı Karatekin Üniversitesi Çerkeş Meslek Yüksekokulunun kuruluş hazırlıklarını yapmak üzere, MYO Müdürü Başkanlığında 12 (oniki) kişilik akademik ve teknik heyet 12 Nisan 2016 tarihinde , Yıldızlar Holdingin Kurşunludaki Seramik ve Granit Fabrikasını , Çerkeş Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Yüksekokulun kuruluş hazırlıkları ve daha sonraki süreç içindeki işbirliği çalışmalarını görüştüler.

  Yıldızlar Holding Seramik ve Granit Fabrikası yöneticileri ile yapılan görüşmede ; Çerkeş Meslek Yüksekokulu, Endüstriyel Cam ve Seramik bölümüne alınacak öğrencilerin başarılı olanların tamamının fabrikada istihdam edilmesi, tüm öğrencilere staj imkanı verilmesi ve eğitim süresince de öğrencilerin plan dahilinde fabrikanın imkanlarından yararlandırılması konusunda mutabakat sağlandı.

  Daha sonra 700 .000 (yediyüzbin) metrekare kapalı alana sahip Avrupa’nın en büyük fabrikalarından birisi olan Yıldızlar Holding Seramik ve Granit Fabrikasını üretim hattı gezildi ve yetkililerden bilgi alındı.

  Fabrika ‘da şu an 800 kişi çalışmakla birlikte önümüzdeki yıllarda bu sayının kademeli olarak 2500 lere çıkarılmasının planlandığı bildirildi. Çerkeş MYO’da açılan Endüstriyel Cam ve Seramik programının bu açıdan çok isabetli bir karar olduğu tekrar vurgulandı.

  Daha sonra Çerkeş Belediye Başkanı Sayın Hasan Sobacı makamında ziyaret edildi. Son olarak Çerkeş Meslek Yüksekokulunun binaları gezilerek , Okul bünyesinde akademik ve idari yerleşim planı üzerinde çalışmalar yapıldı. Çerkeş Belediyesinin ve diğer birimlerin yapacağı çalışmalar ile Üniversitenin sağlayacağı katkılar konusunda da Çerkeş Belediye Başkanı Sayın Hasan Sobacı ile görüşmeler yapıldı ve bir plan oluşturuldu.

  2016 -2017 Eğitim –Öğretim Yılında Çankırı Karatekin Üniversitesi Çerkeş Meslek Yüksekokulu Endüstriyel Cam ve Seramik Bölümünü tercih edecek öğrencilere burs verilecektir. Konuyla ilgili ayrıntılı açıklama en geç Mayıs ayı sonuna kadar yapılacaktır.
  Mayıs ayından itibaren Çerkeş Meslek Yüksekokulunun ve Yeni açılacak olan Endüstriyel Cam ve Seramik Programının tanıtımı için Çerkeş ve Çevresindeki ilçeler başta olmak üzere Liseler ziyaret edilerek tanıtımlar yapılacak.

  Çerkeş Meslek Yüksekokulu gelecek yıllarda Seramik-Granit-Cam , Hayvancılık ve Süt üretimi alanında İş Dünyası –Meslek Yüksekokulu İşbirliği modelinin en iyi uygulandığı Model Meslek Yüksekokullarından birisi olmayı hedeflemektedir.